Založila jsem nové stránky

Dnes je 4.2.2021 a já sedím u PC a nestačím se divit, co vlastně dělám. Zakládám si své nové stránky a vkládám na blog svůj první článek. Ještě před pár týdny bych si to nedovedla představit, ale je to tak. 

Co mě k tomu vlastně vede? Vede mě k tomu moje přesvědčení, že mám spoustě lidí možnost pomoci s jejich problémem. Stránky se primárně budou týkat problematiky zápisu staveb do katastru nemovitostí, problémům po revizi katastru i tvorbou pasportu stavby

Obrací se na mě spousta lidí se stejnými dotazy, stejnými problémy a já vlastně všem opakuju stejné základní rady. Proto jsem se rozhodla vše srozumitelně sepsat a šířit v mnohem větším záběru, než jsem osobně schopná. Online svět má neomezené možnosti, tak proč jich nevyužít.

Stejné trable totiž řešíme jak my v okolí řeky Ohře, tak i na Moravě, v Praze i v té nejmalebnější vesnici na jihu Čech. 

Co o sobě říci na úvod?

Jsem Vlasta Roháčová, stavební inženýr a momentálně na plný úvazek máma dvou krásných holčiček, manželka skvělého chlapa, závodní jídelna i učitelka v jednom.. No je toho dost. 

Ale i přes to všechno jsem také člověk, který sousedům a známým řeší jejich problémy po revizi katastru nemovitostí. Protože v mém okolí těch nesouladů je opravdu mnoho. Ačkoliv se projekční práci věnuji i klasicky, momentálně převažují pasporty staveb. A třebaže se to někomu může zdát málo, mě to opravdu naplňuje. A pokud nevíte, co to vlastně pasport stavby je, co je revize katastru nemovitostí, tak jste na správném místě. V následujících článcích bych Vám vše chtěla jednoduše a lidskýma očima vysvětlit. 

To nadšení, když staré domy procházím, zjišťuji o nich jejich historii, měřím, čmárám si do sešitu náčrtky a pak vše převádím do té finální podoby, to vše mě vždy tak pohltí, že jsem se rozhodla začít se tomu věnovat naplno. A zpátky jsem v sobě našla ty důvody, proč jsem se vlastně do stavařiny kdysi pustila. Toho pocitu vytvořit projekt, poskládat výkresy, zabalit do desek, zavázat mašličky a předat spokojenému majiteli, toho se nenabažím nikdy.

A proto vítejte, já opravdu doufám, že zde najdete inspiraci a důležité informace, které na své cestě hledáte.