O mně
PÁR SLOV NA ÚVOD
„Tak už máme tu naši přístavbu na katastru v pořádku zapsanou, nejdříve to geodet zaměřil, pak nám zpracovali pasport stavby a absolvovali jsme řízení na stavebním úřadě. Na základě jejich potvrzení pak katastr přístavbu zanesl. Teď už se nemusím děsit, že mám něco špatně a spadl mi obrovský kámen ze srdce. A nakonec nám to ani moc vrásek na čele neudělalo.”
Tak nějak to může za pár týdnů být i u Vás. Rozhodně nejste jediní, kdo potřebuje zajistit legalizaci stavby neevidované v KN, ať už je to z jakéhokoliv důvodu.
DOPIS Z KATASTRU NEMOVITOSTÍ
Když jsem já poprvé četla dopis z katastrálního úřadu o tom, že má babička odstranit nesoulad na svých nemovitostech (a ona z toho byla strašně špatná, protože nikdy nic úmyslně špatně neudělala a myslela si, že vše v pořádku má), samotnou mě to překvapilo a nevěděla jsem, co dělat.
Velmi dobře si pamatuji, jak jsem na začátku svého snažení tápala všemožně na internetu a hledala nějaký srozumitelný návod, jak postupovat. Po dlouhém hledání a zjišťování po různých webech a stránkách jsem zjistila, že v našem případě je potřeba nechat zpracovat pasport stavby. Pro babičku, která neměla ani ponětí, o co se jedná a dopis z katastrálního úřadu ji zastihl naprosto nepřipravenou, to nebyla lehká situace.
No.. Pasport stavby. Ale co tedy dál. Potřebovala jsem hlavně zjistit, kde začít. Pro mě jako stavaře to bylo naštěstí o něco jednodušší. Doufala jsem, že někde najdu postup a třeba přibližnou částku, kolik ta sranda stojí. A také kam se mám vydat řešit daný problém, jak to vše má vlastně finálně vypadat, co vše k pasportu budu potřebovat… Těch otázek jsem měla mnoho a moc kloudných odpovědí jsem nikde nenašla.
Podstatné je ale vědět, že i když nás nečekané trable stojí nějaké úsilí, čas i finance, ta cesta má svůj konec a výsledek. Jen je třeba se do řešení pustit a vydat se správným směrem. Variant je bohužel dost, normální člověk, aby se v tom vyznal. Ale na konci je opravdu ta největší spokojenost, že problém je vyřešený, nikdo přece dobrovolně nemá rád věci v nepořádku.






KAŽDÝ JSME JINÝ A MÁME JINÉ POTŘEBY
Jsou lidé, kteří prostě najdou někde kontakt, zavolají tam a nabyté informace ihned dokáží zpracovat, využít a začít jakýkoliv problém vlastně ihned řešit. I to může být Váš přístup. Dále je velká skupina, která celý svůj problém zadá někomu „na klíč“ a je ochotna za to zaplatit odpovídající cenu. I to je samozřejmě možnost. Ale jsou i lidé, kteří chtějí problém pochopit a sami si ho umět vyřešit. Mezi ty se řadím i já
A protože spousta lidí, kteří při poslechu rad a doporučení od odborníka, projektanta nebo úředníka vše chápou, pak do minuty po schůzce vlastně nevědí, co slyšeli a netuší, co dál. Raději by si vše v klidu prostudovali, pročetli a měli nějakou berličku pro další kroky.
A to mě přivedlo k myšlence zpracovat e-book, ve kterém Vás krok za krokem provedu problematikou legalizace stavby neevidované v katastru nemovitostí. Najdete zde ucelený soubor informací na jednom místě a ušetří Vám opravdu spoustu času. Připravíte si jednoduše veškeré podklady, které pro vyřešení potřebujete, a vlastní proces se tím velmi urychlí. A pokud budete chtít, mimo jiné také ušetříte peníze za konzultace nebo inženýring.





JAKÉ MÁM PŘEDPOKLADY VÁM POMOCT?
Jsem vystudovaný stavební inženýr, v roce 2009 jsem absolvovala obor Konstrukce pozemních staveb na Stavební fakultě ČVUT v Praze, a od studií se ve stavebnictví pohybuji nepřetržitě.
Z dosavadní praxe mám zkušenosti s rozpočtováním a přípravou staveb. A protože stavební profese má také úzkou souvislost s ekonomikou stavby, rozšířila jsem si vzdělání o maturitní zkoušku z účetnictví a o certifikaci v oboru oceňování nemovitostí. Momentálně pracuji jako projektant pozemních staveb, kde veškeré nabyté znalosti využívám.
Mimo to jsem také máma dvou krásných holčiček. Pokaždé jsem využila rodičovské „dovolené“ a udělala něco pro sebe, abych si znalosti rozšířila. Všechny tyhle odbočky z původně vystudované profese neberu jako krok vedle, naopak. Jsou to kroky, které moji cestu rozšiřují. A jsem za ně obrovsky ráda.

KDYŽ VÁS PRÁCE BAVÍ
To nadšení, když staré domy procházím, zjišťuji o nich jejich historii, měřím, čmárám si do sešitu náčrtky a pak vše převádím do té finální podoby, to vše mě vždy tak pohltí, že jsem se rozhodla začít se tomu věnovat naplno. A zpátky jsem v sobě našla ty důvody, proč jsem se vlastně do stavařiny kdysi pustila. Toho pocitu vytvořit projekt, poskládat výkresy, zabalit do desek a zavázat mašličky, toho se nenabažím nikdy.
VYKROČTE NA CESTU SE MNOU
Stále častěji se na mne obrací lidé se stejným problémem. Přišel nám dopis od katastru, pomůžete nám s tím? Někdy se jedná pouze o radu, kde začít, jak pokračovat a na koho se obrátit. Ale většina otázek se opakuje, ten stejný problém řeší spousty lidí.